Panna młoda w ciąży

12:41

Mówi się, że pierwsze małżeńskie ciąże są zazwyczaj krótsze niż 9 miesięcy. Chyba nie ma co się kryć, że sporo par po wiadomości "Będziemy mieli dziecko!" decyduje się sformalizować związek. Często wynika to z nacisków rodziny, środowiska, no bo jak to: Panna z brzuchem?!?
 http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/99/28/e9/9928e92fd9d95d4703a4ac29a96e0f65.jpg
Jeżeli para jest ze sobą związana i chce iść razem przez życie, to jestem jak najbardziej za. Ślub ułatwi wieeele papierkowej roboty, usprawnia załatwianie spraw w przychodniach itd. Inne nazwisko dziecka niż matki wciąż dziwi i drażni. Nie mam pojęcia dlaczego, ale tak jest.
 zwanger
Jednak gdy związek opiera się tylko na tym, że będzie dziecko, to uważam, że branie ślubu jest zupełnie bez sensu. W ten sposób wiążemy się na całe życie. Gdy małżeństwo jest nieszczęśliwe, to dziecko to czuje. Moim zdaniem lepiej wtedy razem ponosić ciężar wychowania, ale być szczęśliwym w związku z kim innym.

http://media-cache-cd0.pinimg.com/736x/94/8a/6e/948a6e3a3bee227847b7a3827c1419b5.jpg
Fot. Pinterest

Bo dziecko potrzebuje matki/ ojca, a nie żony/ męża.

Pozdrawiam
Żona in spe

You Might Also Like

5 komentarze

 1. Dobrze powiedziane. Żal mi tych dzieci, które teraz cierpią przez to, że rodzice się rozwodzą...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te dzieci niestety ponoszą konsekwencje błędnych decyzji swoich rodziców...

   Usuń
 2. My najpierw zdecydowaliśmy się na ślub, a teraz postanowiliśmy się postarać o dzidziusia, tak więc jak nam się uda to urodzi się przed ślubem:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę powodzenia i zdrowego dzidziusia! :) Nie wiem, czy bym się odważyła na ślub np. w 8 miesiącu ciąży - trudności w poruszaniu, zagrożenie przedwczesnym porodem itd.

   Usuń
  2. Staramy się intensywnie. ;) nie dziękujemy

   Usuń

Pinterest

Google+ Followers

Flickr Images

Instagram

Subscribe