Fryzura ślubna

15:05

Fryzura to temat, który spędza wielu Pannom Młodym sen z oczu. Każdy ma inne włosy, inną podatność na układanie, inne pomysły na realizację.

romantic wedding hairstyles | sodazzling.com - Destination wedding in Thailand #destinationwedding:
Wedding Hairstyle -via El Style:

These powerful wedding hairstyles are seriously stunning with luscious braids and shimmering hairpieces! With unique bridal headpieces from Enzebridal and voluminous, elegant styles from Elstile, this bridal inspiration is full of life. Get inspired and adore these radiant looks for some of the most brilliant wedding hairstyles yet! Featured Hairstyle: Elstile Featured Hairstyle: Elstile Featured Hairstyle: Elstile Featured Hairstyle: Elstile […]: Babies breath is always pertect for wedding up do. Bridesmaids or the bride.Simple wedding updo with flowers:
Ja nie przepadam za rozpuszczonymi włosami, ani za bardzo luźnymi upięciami na ślubie. Na sesji to już co innego. Na weselu będziesz się ruszać, ruszać i ruszać. Tańce w sukni same z siebie powodują, że jest się mokrym - jest gorąco! Spójrz na swoje rozpuszczone włosy w czasie intensywnego treningu. Serio chciałabyś tak wyglądać w czasie swego wyjątkowego dnia? 
The absolute BEST bridal hairstyles of 2015! Which is your favorite? http://www.stylemepretty.com/2015/12/10/the-best-hairstyles-of-2015/::
Timeless Bridal Hairstyles / http://www.himisspuff.com/bridal-wedding-hairstyles-for-long-hair/37/:
No dobra trochę przesadzam, ale to co pięknie wygląda w kroczeniu dostojnie, nie zawsze sprawdza się w czasie zabawy. Dlatego ja wybierałam z raczej dość ścisłych koków. Chodzę w tej fryzurze często, pasuje mi ona i czuję się w niej swobodnie. 
18 Most Romantic Bridal Updos ♥ Beautiful wedding hairstyles that are perfect for a rustic chic summer wedding or an elegant affair. www.weddingforward.com/romantic-bridal-updos-wedding-hairstyles/  #weddinghairstyles #bridalhairstyles:
Pearl Pinned Knot: http://www.stylemepretty.com/2015/04/29/top-20-most-pinned-bridal-updos/:
Inną rzeczą, na którą bardziej zwracam uwagę przy fryzurach to dekoracje. Żywe kwiaty, biżuteryjne grzebyki, opaski z dodatkami. Nie mogę zaprzeczyć, że one robią często cały look. 
rustic elegance updo wedding hairstyles with floral headpiece for garden wedding ideas:
Boho Gold Halo Flower Hair Crown Wedding Updos / http://www.himisspuff.com/bridal-wedding-hairstyles-for-long-hair/41/:
Denise und Johannes, Scheunenhochzeit von Grace & Blush Photography - Hochzeitsguide:
Fotografie: Pinterest
Pozdrawiam, 
Żona już nie in spe ;) 

You Might Also Like

0 komentarze

Pinterest

Google+ Followers

Flickr Images

Instagram

Subscribe